Pozycjonowanie pod frazy niezgodne z tematyką witryny

Należy wiedzieć, że pozycjonowanie z reguły ma na celu wybicie strony na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania na podstawie fraz związanych z tematyką strony.

Pamiętajmy o tym, że nierzadko jednak możemy spotkać się ze stronami, które znajdują się w wynikach wyszukiwania bardzo wysoko, ale ich frazy w żadnym stopniu nie są związane z tematyką strony.

Warto wiedzieć, że tego typu strony zawierają przede wszystkim tematykę popularną i liczą na impulsywność odwiedzających. Możemy podać przykłady stron oferujących kredyty, hazard, dzwonki i logo na telefony komórkowe, farmaceutyki lub też strony o tematyce dla dorosłych. Zdaniem wielu osób zajmujących się tym tematem pozycjonowanie na hasła niezwiązane z tematyką strony to praktycznie jedyny prawdziwy przykład nieetycznego pozycjonowania.

Warto wiedzieć, ze ma ono na celu oszukanie ludzi. Stosowanie nieetycznych metod pozycjonowania można zrozumieć, pod warunkiem że strony, których dotyczą, spełniają wymogi poszukującego.

Więc w takiej sytuacji nie jest tak bardzo istotne, w jaki sposób strona znalazła się na wysokiej pozycji, bowiem odwiedzający ją internauci są usatysfakcjonowani jej zawartością. Jeżeli natomiast przy szukaniu bajek dla dzieci natrafiamy na stronę o tematyce pornograficznej, wówczas mamy do czynienia z poważnym nadużyciem, a nawet przestępstwem.

Podoba się?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

Dodaj komentarz