Domeny i hosting

Rejestracja domen internetowych i hosting

Bazą do stworzenia strony internetowej, sklepu internetowego lub jakiejkolwiek obecności w świecie Internetu, jest posiadanie domeny i hostingu. Oferujemy niezawodny hosting i szeroki wybór domen w preferencyjnych cenach.

Zapewniamy przy tym usługę rejestracji i zarządzania domeną, automatyczny backup raz na dwa tygodnie, wdrożenie certyfikatu bezpieczeństwa oraz umieszczenie programu antywirusowego na hostingu. Gwarantujemy również intuicyjny panel sterowania, umożliwiający samodzielne dodawanie treści na stronę.

Domeny i hosting

Poznaj naszą ofertę hostingową

laska2

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Domena jest pewnego rodzaju nazwą serwisu. To część adresu internetowego, który kieruje użytkowników Internetu na daną stronę. Najczęściej firmy jako domen używają nazw firm lub oferowanych produktów.
Oczywiście sama nazwa jest kwestią zupełnie dowolną. Domeny możemy jednak podzielić na polskie, światowe i europejskie. Różnią się one zakończeniem adresu strony internetowej. Polskie domeny charakteryzują się między innymi zakończeniami „.pl”, „.com.pl”, „.net.pl”. Światowe domeny mają takie rozszerzenia jak „.com”, „.biz”, „.net”, „.info”, „.org.”. Z kolei domeny europejskie kończą się na „.eu”.
Oczywiście. Jeżeli posiadasz już domenę, kupioną u innego dostawcy, nie ma żadnego problemu, aby wykorzystać ją do stworzenia strony internetowej w oparciu o oferowany przez nas hosting.
Hosting to po prostu miejsce na serwerze, udostępniane danemu właścicielowi strony, aby mógł na nim umieścić swoją stronę internetową. Oczywiście, jako taki serwer można by wykorzystać nawet własny komputer. Problem polega jednak na tym, że serwery hostingowe działają 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Dla poprawnego działania strony nie można ich zatem wyłączyć. Stąd atrakcyjna usługa „wynajmu” serwera w postaci hostingu.
Oferujemy bezawaryjne serwery, cechujące się bardzo dobrym stanem technicznym, szybkim łączem oraz dużym poziomem bezpieczeństwa. Zapewniamy przy tym dostęp do najnowszych technologii i dużą pojemność dyskową oraz transfer danych.
Tak. W tym zakresie nie ma żadnych ograniczeń, poza pojemnością serwera. Oczywiście świadczymy naszym Klientom niezbędną pomoc w instalacji poszczególnych serwisów.
Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my „od ręki” zwiększymy Twój limit miesięczny oraz powierzchnię na serwerze.
Tak. Nowoczesna strona internetowa lub sklep internetowy nie może obyć się bez poprawnie wdrożonego certyfikatu SSL, dlatego oferujemy taką usługę. Zresztą wdrażanie certyfikatu jest obecnie obowiązkiem właścicieli stron, na podstawie przepisów o RODO.
Wiemy, jak istotna jest stabilność strony internetowej i sklepu internetowego, dlatego zapewniamy regularny backup. Co dwa tygodnie tworzymy kopię zapasową, gromadzonych w serwisie danych. To zapewnia ich profesjonalną ochronę.
Oczywiście. Poza wdrożeniem certyfikatu SSL na stronie, oferujemy dodatkową ochronę strony internetowej lub sklepu internetowego w postaci programu antywirusowego na hostingu. Eliminuje on ryzyko ataków hakerskich na stronę, co daje poczucie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom strony.